תרמו לנו

נתיבים

נתוני אגף משאבי אנוש בצה"ל חושפים פער עצום בין השיעור הגבוה של המתגייסים, בקרב ישראלים יוצאי אתיופיה עם מוטיבציה ונכונות לשירות, לבין השירות בפועל, המתאפיין באחוז גבוה של ליקויי שירות, הבאים לידי ביטוי בנפקדות, עריקות, כליאה ונשירה מוקדמת מהשירות. כמו כן, מחקרים מצביעים על אוכלוסיית יוצאי אתיופיה כמאופיינת בחוסר התאמה בולט בין יכולות אישיות לשיבוץ בתפקידים צבאיים, הנעשה על פי מבדקי לשכת גיוס.

על מנת להתמודד עם אתגרי השירות הצבאי של צעירים יוצאי אתיופיה, פיתחה שותפות חיפה בוסטון את תוכנית "נתיבים". מטרת התכנית להביא למיצוי השירות הצבאי, להפכו לשירות משמעותי ולהפחית את אחוז ליקויי השירות.

התכנית מתמקדת בליווי בני נוער יוצאי אתיופיה, עוד לפני הגעתם ללשכת הגיוס, ומוודאת הטמעה והבנה של חשיבות המבדקים המקדימים בלשכת הגיוס. במקביל מודרכים אנשי ומפקדי צה"ל להבנת צרכיהם המיוחדים של יוצאי אתיופיה וייחודיותם התרבותית.

התכנית מאפשרת ליווי מותאם לצורך, ועוסקת גם בהסברה לדור ההורים למתגייסים. הרעיון העומד מאחורי הקמת התכנית הוא ליצור מערך תמיכה וליווי לחיילים שיאפשר להם שירות מיטבי ואיכותי ומכאן יציאה קלה לאזרחות. תכנית נתיבים פועלת בחיפה בשיתוף מלא עם עיריית חיפה, לשכת גיוס, מערך מג"ן, מדור שי"א (שילוב יוצאי אתיופיה), בתי הספר בעיר, עמותת "אחרי!" ועמותת נירים.

תכנית נתיבים

לפרטים והרשמה

    בודק...