תרמו לנו

תחומי אימפקט:

פיתוח מנהיגות

 עוסקת בייזום וקידום פרויקטים מגוונים למען הצעירים בחיפה ולרווחתם ופועלת לחיזוק השייכות של צעירי חיפה לעיר. כמו כן מקיימים הצעירים שיתוף פעולה עם המנהיגות הצעירה בבוסטון לקידום פרויקטים משותפים, תוך העמקת הקשרים המקצועיים והאישיים. המנהיגות הצעירה מייצגת את הדור הבא לעשייה, להתנדבות ולמעורבות חברתית ופועלת בהתאם לחזונה של שותפות חיפה-בוסטון.

תוכניות בתחום

HaifaLead- תכנית מנהיגות לסטודנטים בחיפה

HaifaLead- תכנית מנהיגות לסטודנטים בחיפה

תוכנית המנהיגות לסטודנטים HaifaLead פונה לקהל הצעיר והמגוון המאפיין את העיר חיפה- הסטודנטים. חיפה הינה עיר אקדמית, היחידה מבין ערי ישראל בה פועלים שני מוסדות אקדמיים גדולים ומובילים, ועם זאת הסטודנטים הרבים המגיעים ללמוד בה אינם נהנים מהמגוון ומהעושר התרבותי המאפיינים אותה ועוזבים את העיר בתום הלימודים. מתוך כך נולד הצורך ביצירת תוכנית ייחודית, אשר תהווה זירת מפגש לסטודנטים עם עמיתיהם ועם התרבויות השונות בעיר, ובמסגרתה העיר חיפה תהווה חממה להצמחת מנהיגים צעירים בעלי ראייה חברתית רחבה ומרובת נרטיבים. התוכנית תתמקד בחשיפת משתתפיה למגוון התרבויות שבעיר, תוך למידה והיכרות של עולם העשייה החברתית- קהילתית, הקנית כלי מנהיגות והתנסות מעשית בהקמת פרויקט קהילתי.

  • מפגשי תוכן- הקבוצה תעבור סדנאות הקשורות בפיתוח יכולות היזמות והמנהיגות שלהם, הבנה של סוגיות רב תרבותיות והעמקה בעולמות של עשיה חברתית- קהילתית. בין נושאי הסדנאות יהיו: Design thinking להבנה מהי יזמות, שיח רב תרבותי בהשתתפות בית הגפן "תרבות כנכס" המעלה לראש הדיון את התרבות האישית של כל אחד ואחת מהמשתתפים ועוד. כמו כן, יערכו פאנלים ומפגשים עם דמויות מפתח חיפאיות.
  • סיורים- במסגרת התוכנית יתקיימו סיורים מודרכים בשכונות השונות של העיר חיפה, במהלכם יחשפו המשתתפים למגוון התרבויות, הקהילות וההווי של האזור תוך מתן דגש לסוגיות מיוחדות, לדמויות המפתח ולאתגרים החברתיים. בנוסף, יאספו הסטודנטים נתונים אודות הסוגיות שברצונם לנתח וישוחחו עם תושבי השכונות.
  • פרויקט קהילתי- לאורך התכנית יהגו ויתכננו המשתתפים פרויקט קהילתי בקבוצות עבודה קטנות ובליווי מקצועי, בנושא חיים משותפים בעיר חיפה. החשיבה אודות הפרויקט תלווה אותם לאורך השנה ותנבע מהנלמד והנחווה במפגשים השונים. לקראת סוף התוכנית יצא הפרויקט לפועל.
תוכנית משפיעות

משפיעות

אחת מתכניות הליבה של הועדה נקראת "משפיעות" - קהילת מנהיגות נשית חיפאית המקדמת פיתוח אישי ומקצועי, Networking ויוזמה קהילתית. מדובר על תכנית דו-שנתית, שנה א' ממוקדת במנהיגות אישית לצד תהליך קבוצתי ושנה ב' בתוכנית מנטורינג אישית.

נושאי מפגשים: הכרות וגיבוש קבוצה, מיתוג אישי, פמיניזם, עסקי- סקירה ונשים במגזר, אקטיביזם, כישורי מראיינת ומתראיינת, ניהול צוות, הרצאות וסיורים.
התכנית מיועדת עבור: נשים בגילאי 27-40 שהזהות החיפאית היא חלק בלתי נפרד מהן, המעוניינות לטפח כישורים אישיים ומקצועיים חדשים וליהנות מ-Networking איכותי, הרוצות לקחת חלק מקהילת נשים משפיעות ומעוררות השראה המונה מעל 150 חברות.

הכל קורה- אירועי תרבות בחיפה

הכל קורה- אירועי תרבות בחיפה

הכל קורה הינה סדרה של אירועי תרבות מגוונים של יוצרות ויוצרים חיפאיים. בקיץ 2022 התקיימו במסגרת הכל קורה 13 אירועים מיוחדים כדוגמת "מוזיקאים מחוץ לקופסה" - סדרת הרצאות מקצועיות למוזיקאים, "קלאסי על הגג"- שהרימה את "קלאסי בהדר" לגגות חיפה, "ערב הסטנדאפ החיפאי"- אירועי סטנדאפ בעברית ובערבית, ועוד מגוון אירועים ייחודיים בתחומי תרבות שונים. גם השנה, שותפות חיפה- בוסטון יוצאת בקול קורא ומציעה תמיכה ומענקים ליצירת אירועי תרבות בעיר, במטרה לחזק את קהילת התרבות והאמנות המקומית. אנחנו סקרנים לשמוע את הרעיונות שלכם ומחכות לאירועי קיץ 2023.

לבחירת תוכנית ויצירת קשר

    בודק...